OxyGeneo etkisini nasıl gösterir?

Oxygeneo ciltte hafif soyma, oksijenizasyonda artma ve cilde ihtiyacı olan vitaminlerin ses dalgaları yardımı ile yedirilmesi şeklinde 3 basamaklı bir cilt bakımı uygulamasıdır.

OxyGeneo teknolojisi sadece GeneO+ adı verilen platformun sunmuş olduğu bir teknolojidir. GeneO+ adı verilen bu platform sayesinde cildinizde  “Üçü bir arada”  diye özetlenebilecek bir temizlik, arındırma ve beslenme işlevini yerine getiren Tripolar Radyofrekans ve Ultrasound Teknolojileri mevcuttur.  Bu uygulama ile cildiniz ölü hücrelerden, toksinlerden ve cildinizin tazeliğini, saflığını bozan bir çok faktörden arınacak, derinin üst katmanlarına kolaylıkla geçebilen besleyici bileşenlerle beslenecektir.

Oxygeneo yüz, boyun, dekolte, ellerin dış yüzeyi, hatta vücut bakımlarında da kullanılabilen bir cilt bakım cihazıdır.

OxyGeneo, 3 yaşamsal süreci aynı anda harekete geçiren bir teknolojidir:

 • Etkin bir deri temizliği ve hafif bir mekanik soyma,
 • Derinin doğal bir süreçle içten dışa oksijen içeriğinin artması ve toksinlerden arınması,
 • Jel yapısındaki besleyici aktif bileşenlerin epidermise infüzyon yoluyla geçişinin sağlanması.

Sonuçta deri yüzeyi arınır, saflaşır ve beslenir.

 

Oxygeneo uygulaması 1. Aşama

En genel tanımıyla radyofrekans uygulaması ısı enerjisinin deride belli bir derecede ve belli bir derinliğe aktarılması yoluyla yapılan termal bir uygulamadır. Bu uygulamanın en gelişmiş örneklerinden biri olan Tripolar Radyofrekans uygulaması kolajen liflerin kasılması ile deride hızlı bir sıkılaşma sağlar. Bu sıkılaşma genellikle ilk uygulamadan hemen sonra hissedilebilen bir gelişmedir. Tekrarlayan seanslar sonrasında ise uzun dönemli bir etki olarak yeni kolajen liflerin oluşumu ve deri dokusunda daha sıkı, daha canlı bir görünüm hedeflenir.

Deri katmanlarını kontrollü biçimde ısıtarak kolajen lifleri gerginleştiren ve sıkılaştıran, cilde daha diri, dolgun, pürüzsüz bir görünüm veren Tripollar Radyofrekans uygulaması GeneO+ platformu tarafından etkili, güvenilir ve acısız biçimde yapılabilmektedir. Çevresel faktörler nedeniyle yıpranmış, tıkanmış, hafif akneli, renk tonu farklılıkları gözlenen, ince çizgi ve kırışıklıklar içeren bir cilt yapısı durumlarında GeneO+ uygulaması faydalı olmaktadır.

 

Oxygeneo Uygulaması 2. Aşama

Oxygeneo cihazında döner bir başlığa takılan Capsugen yardımıyla deriye uygulanan jel etkili bir temizlik ve mekanik bir soyma işlemine başlar.

Her biri her hasta için özel olarak açılan tek kullanımlık ürünler kullanılıyor.

Besleyici değeri yüksek NeoRevive ve NeoBright jeller deri yüzeyinde Capsugen ile temas ettiğinde OxyGeneo etkisini göstermeye başlar.

OxyGeneo bu işlem sırasında yoğun karbon dioksit içeren son derece küçük taneciklerin deri üzerinde küçük baloncuklar halinde yayılıp açılmasını sağlar.

Karbon dioksit yönünden zengin olan bu içerik deride “Bohr etkisi” adı verilen fizyolojik bir yanıtı tetikleyerek dokuların oksijen içeriğini artırır. Böylece;

 • Uygulamanın yapıldığı bölgede kan akımı artar,
 • Oksijen içeriği yüksek bu kan sirkülasyonu da bölgedeki dokuların metabolizmasını artırır.

 

 

 

 

 

OxyGeneo uygulaması mikrodermabrazyon işleminde olduğu gibi derinin en üst katmanındaki ölü hücreleri hafifçe soyarak uzaklaştırır, ciltteki pürüzlerini giderir ve yeniler. OxyGeneo tüm cilt tipleri için uygun ve tahrişe yol açmayan bir uygulamadır.

Capsugen adı verilen başlıkların jel yapısındaki etken maddelerle teması sonucu besleyici bileşenlerin deriye nüfuz etmesi ve derinden temizlenmesi sağlanır. Bu amaçla cilt gençleştirme ve anti-aging etkili NeoRevive ile parlaklık ve renk bütünlüğü sağlamaya yönelik NeoBright jeller kullanılır.

 

 

 

 

 

Uygulama sırasında deri yüzeyinde oluşan Co2 baloncukları deride fizyolojik bir yanıt oluşturur.

Cildimizde deri yüzeyinde artan bu karbondioksit miktarını dengelemek için, yüzeysel kan dolaşımındaki oksijen miktarı artar. Artan oksijenle birlikte derinin o bölgesinin canlanmasını sağlanır, bu canlılık jel yapısındaki etken maddelerin deri altına emilimini de kolaylaştırır. Böylelikle cilde oksijeni dışarıdan uygulamaya çalışmak yerine içerden oksijenizasyon sağlanır.

 

Oxygeneo uygulaması 3. Aşama

Deriye aktarılan ses dalgaları etken maddelerin deriye kolay ve acısız biçimde nüfuz etmesini sağlar. Böylece cildin yapısına özel gereksinim duyulan etken madde bileşimleri kolay , acısız ve etkin biçimde deriye nüfuz edebilir.

Her OxyGeneo uygulaması ince çizgi ve kırışıklıkları yumuşatan, ciltteki gözenekleri sıkılaştıran, nemlendiren, besleyen, mat görünümde canlılık sağlayan ve genel görünümünü düzelten bir cilt bakımı niteliğindedir. Uzmanınız cildinizin gereksinimlerine göre sizin için cilt yaşlanması karşıtı içeriğe sahip NeoRevive veya derideki renk bütünlüğünü sağlamaya yönelik NeoBright jeller ile bir dizi bakım uygulaması öngörebilir. Bazen bu iki içeriğin sıralı olarak uygulandığı bir bakım dizisi de söz konusu olabilir.

 

Oxygeneo Oksijen Terapisi hangi durumlarda yapılır?

 • Ciltte ince kırışıklıklar
 • Ciltte leke
 • Geniş gözeneklerde
 • Cildin donuk ve mat görüntüsünde
 • Cilt kalitesini artırmak üzere oxygeneo oksijen terapisi uygulanabilir.

 

OxyGeneo uygulamasından sonra nasıl bir sonuç beklemek gerekir?

Bu uygulamadan sonra cildiniz tazelenmiş, parlamış ve renk tonu yönünden biraz daha eşitlenmiş hale gelecektir. Ayrıca cildin pürüzlü yapısında düzelme, ince çizgi ve kırışıklık görünümünde bir azalma da beklenen sonuçlardır.

Tedavi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamadan sonraki günlerde güneş kremi kullanılması önerilmektedir.

 

  Randevu Talebi