Cilt estetiği neden tercih edilir?

Cilt güzelliği çok önemli bir unsurdur. Bazı kadınlar genetik olarak çok şanslı ve güzel bir cilde sahipken bazı kadınlar cildinin güzel ve sağlıklı görünebilmesi için ciltlerindeki sorunlara özel tedavilere ve bakımlara ihtiyaç yani cilt estetiğine duymaktadır.

Ciltteki lekeler için hangi tedaviler uygulanıyor?

Eğer ciltte lekeler varsa lekeye göre seçilecek iyi bir peeling tedavisi ve sonrasında devam ürünlerinin kullanımı hastaya daha parlak ve daha güzel bir cilt sağlayacaktır. Yine lekeli ciltlere uygun mezoterapi eklenerek tedavi başarısını artırmak mümkün olacaktır.

Sivilce izleri için hangi tedaviler uygulanıyor?

Sivilce izleri ile yoğun bir ciltte dermaterapi, ize yönelik peeling ve çukurlaşmış sivilce izleri için yapılan hyaluronik asit enjeksiyonları ile daha pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt elde etmek mümkündür. Cilt tedavilerinde tedaviye uyum ve devamlılık başarılı tedavi sonuçları için çok önemlidir.

Mezoterapi ürünleri ile sağlıklı bir cilt görünümü nasıl elde edilir?

Sigaradan matlaşmış, nem kaybı yaşayan ciltlerde uyguladığımız saf hyaluroik asitli veya hyaluronik asidin çeşitli vitaminlerle kombine edildiği mezoterapi ürünleri ile daha ışıltılı ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlayabilmekteyiz.

Göz altı morlukları için hangi yöntemler uygulanmalı?

Göz altı morlukları; tedavisi tamamen mümkün olamayabilen bir durumdur. Ancak son zamanlarda yaptığımız göz kapaklarına özel serumlarla birlikte yapılan dermaterapi ile daha başarılı tedavi sonuçları elde etmekteyiz. Göz altlarında torbalanma ve cilt fazlalığı ile birlikte olan morluklarda ise alt göz kapağı estetik ameliyatlarını önermekteyiz.

Peki ya kırışıklar?

Yüzümüzdeki kırışıklıkları dinamik (mimik ) kırışıklıkları veya statik kırışıklıklar olarak ikiye ayırabiliriz ve bu iki tür kırışıklığı farklı şekillerde tedavi ederiz.

Dinamik kırışıklık nedir ve bu kırışıklıkların tedavisinde ne yapılır?

Örneğin kaşımızı kaldırdığımızda alnımızda oluşan yatay çizgiler, kızdığımızda her iki kaş ortasında beliren dikey çizgiler veya güldüğümüzde gözümüzün etrafında oluşan kaz ayakları dinamik kırışıklıklardır ve bu kırışıklıkları düzeltmek için botulinium toksin tip A uygulamalarını gerçekleştiririz.

Dolgu uygulamaları hangi bölgeler için kullanılır?

Burun kenarından ağıza doğru uzanan çizgiler ise dinamik kırışıklıkların en iyi örneğidir ve bu bölgede dolgu uygulamalarını kullanırız. Dolgu enjeksiyonlarında en sık hyaluronik asit içerikli dolguları kullanmaktayız çünkü hyaluronik asit insan vücudunda doğal olarak da bulunan herhangi bir hayvansal kökeni olmayan tamamen laboratuvar ortamında sentetik olarak üretilen bir üründür.

    Randevu Talebi